• Workshop s Ivetou Pupišovou

• Mentor/coach Iveta Pupišová v Spojená škola Holíč pripravila pre študentov workshop na tému ”Šéfom hotela je hosť “ a “Business o ľuďoch a pre ľudí”. Veríme, že svojimi bohatými skúsenosťami obohatila nielen všetkých študentov, ale aj pedagógov.

Ďakujeme Iveta Pupišová - Horeca konzultant

• Majsterka Európy a vicemajsterka sveta vo fitnes gymnastike

• Dňa 21. 11. 2023 sa v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave konalo odovzdávanie župných štipendií pre 20 talentovaných žiakov župných stredných škôl za mimoriadne výsledky vo vedomostných súťažiach a olympiádach a v oblasti športu. Medzi ocenenými študentami bola aj žiačka našej školy Nina Hanzalíková, ktorá sa stala tento rok majsterkou Európy a vicemajsterkou sveta vo fitnes gymnastike v kategórii FIT KIDS a majsterkou sveta v kategórii FIT KIDS duo. Ocenenie jej odovzdal vicežupan TTSK Mgr. Rastislav Mráz. Ninke želáme veľa úspechov nielen v športe ale aj v osobnom živote.

• 100. výročie Stredná odborná škola technická Jozefa Čabelku

• Tento rok si pripomína 100. výročie Stredná odborná škola technická Jozefa Čabelku, ktorá je súčasťou organizačnej zložky Spojenej školy v Holíči. Pri tejto príležitosti sa dňa 16.11. 2023 v Kultúrno-osvetom centre uskutočnilo slávnostné podujatie, kde študenti pripravili bohatý kultúrny program. Na príprave cateringu a obsluhy sa podieľali študenti odborov hotelová akadémia a kuchár/ka v spolupráci s majstrami odborného výcviku a tímu Collegium caffe bar & restaurant.

Všetkým zúčastneným, ktorí sa podieľali na príprave storočnice ďakujeme.

• Zdravotnícky výcvik

• S kolegami sme na Strednej zdravotníckej škole v Skalici absolvovali pod vedením Aleny Kučerovej kurz 1. pomoci. Po teoretickej časti, kedy sme sa dozvedeli aj nové postupy pri zachraňovaní ľudského života, sme v praktickej časti vykonávali masáž srdca a umele dýchanie.

• Martinský jarmok

• Počas tradičného Martinského jarmoku pripravili študenti a majstri odborného výcviku občerstvenie, zákusky a prezentovali drevárske a textilné výrobky z našich dielní.

• Divadelné predstavenie

• Dňa 7. novembra sme sa so žiakmi maturitných tried zúčastnili v Divadle L+S v Bratislave inscenácie literárneho diela Na západe nič nové, nemeckého autora Ericha Maria Remarqua. Komorné spracovanie ťažkej vojnovej tematiky vtiahlo študentov do deja, po predstavení nasledovala krátka debata na témy pacifizmu, patriotizmu a hrdinstva.

• Euro Tour

• Dnes (26.10.2023) sa uskutočnila prednáška o Európskej únii v spolupráci s Europe Direct – informačným centrom so sídlom v Senici, ktoré patrí do celoeurópskej siete informačných centier. Študenti 2.TPI a 4.TPI sa dozvedeli o histórii vzniku Európskej únie, jej súčasnosti a možnostiach, ktoré najmä im, mladým ľuďom, ponúka. Na konci prednášky absolvovali interaktívny kvíz, ktorého víťazi dostali pekné propagačné predmety.

• Odborná stáž Erasmus +

• Študentky odboru učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo sa v dňoch 9.- 20. októbra 2023 zúčastnili odbornej stáže programu Erasmus+ v Prahe. Počas 2 týždňov si zvyšovali svoje odborné kompetencie v školskom klube a materskej škole. Poobede spoznávali čarovné miesta Prahy a navštívili rôzne kultúrne a športové podujatia.

• Cateringové služby

• Kompletné zabezpečenie gastro služieb na svadobnej hostine. Študenti odborov kuchár/ka, hotelová akadémia, čašník/servírka a spoločné stravovanie sa zúčastnili na prípravách, obsluhe a zabezpečení svadobnej hostiny.

Ďakujeme študentom za reprezentáciu školy a novomanželom prajeme v živote veľa spoločných úspechov.

• Hotelová akadémia Odborná prax

•

Študenti  3.ročníka odboru hotelová akadémia od dnes začínajú odbornú prax v hoteloch:

GRAND HOTEL RIVER PARK

A LUXURY COLLECTION HOTEL*****, BRATISLAVA

PALACE HOTEL Pezinok****

HOTEL DOLPHIN****, SENEC

HOTEL ZOCHOVA CHATA****, MODRA

• Hotelová akadémia Odborná prax

• Naši študenti 4.ročníka odboru hotelová akadémia začínajú odbornú prax v hoteloch:

GRAND HOTEL RIVER PARK

A LUXURY COLLECTION HOTEL*****, BRATISLAVA

HOTEL PARK INN by RADISSON****, BRATISLAVA

HOTEL DOLPHIN****, SENEC

HOTEL ZOCHOVA CHATA****, MODRA

Chuť sa zdokonaliť vo svojom odbore. Nadobudnúť zručnosti a schopnosti v oblasti gastronómie a hotelierstva.

• Záverečné skúšky - mimoriadny termín

• Oznamujeme Vám, že Záverečné skúšky v mimoriadnom termíne sa budú konať v nasledovných dňoch:

odbor 6444 H čašník servírka:

praktická časť 21.9.2023 o 10.00 hod.  v reštaurácii Collegium

teoretická časť 22.9.2023 o 8.00 hod.

odbor 6445 H kuchár:

praktická časť 21.9.2023 o 10.00 hod. v reštaurácii Collegium

teoretická časť 22.9.2023 o 8.15 hod.

odbor 2487 H autoopravár - mechanik:

teoretická časť - opravný termín 22.9.2023 o 9.00 hod.

odbor 2487 H  autoopravár - elektrikár:

praktická časť 21.9.2023 o 10.00 hod. - v dielňach AO

teoretická časť 22.9.2023 o 9.15 hod.

Ing. Erika Konečná

zástupkyňa