• 7237 M Informačné systémy a služby

• Absolvent/-ka 4-ročného študijného odboru Informačné systémy a služby získa kvalifikáciu na úrovni úplného stredného odborného vzdelania.

Absolvent/-ka je schopný/á samostatne vykonávať činnosti informačného charakteru a poskytovať služby v rôznych typoch informačných pracovísk, systémov a sietí.

Vo funkcii stredne kvalifikovaného pracovníka je schopný/á aplikovať teoretické poznatky v knižničnej a informačnej praxi s využitím moderných informačných technológií, programovania, multimédií a grafiky a to najmä v oblasti:

1. tvorby, spracovania a sprístupňovania informácií a dokumentov z tradičných a elektronických informačných zdrojov za pomoci výpočtovej techniky,
            2. tvorby grafických informačných materiálov,
            3. tvorby webových stránok vhodných na sprístupňovanie informácií a dokumentov,
            4. práce v informačnom systéme potrebnom pre výkon povolania,
            5. informačného prieskumu, nových informačných trendov,
            6. informačnej gramotnosti, ekonomických, administratívnych a právnych zručností.
          • kurzy

• Pre žiakov každoročne otvárame:

• vodičský kurz - skupiny B (osobný automobil), (nižšia cena kurzu, než majú bežné komerčné autoškoly)

• Absolventi v skupine odborov 72 sú kvalifikovaní pracovníci so širokým odborným profilom, schopní samostatne vykonávať odborné činnosti informačného a mediálneho charakteru, pre ktoré je podmienkou úplné stredné odborné vzdelanie a to vo funkcii knihovníka, informačného a mediálneho pracovníka vo všetkých typoch knižníc, informačných inštitúcií a sietí, médií, PR a digitálnych agentúr.