• 2487 H 02 Autoopravár-elektrikár

• Absolvent učebného odboru je kvalifikovaný pracovník schopný uplatniť sa v rôznych činnostiach opravárenstva, priemyselného a individuálneho charakteru. Je schopný čítať a používať technickú dokumentáciu, kresliť náčrty a schémy elektrotechnických obvodov.

Absolvent pozná základné druhy materiálov a polotovarov používaných v elektrotechnike, elektrické a elektronické súčiastky, prvky a obvody, ovláda základy aplikovanej elektroniky a jej rozvíjanie v problematike automobilovej techniky. Ovláda ručné a strojového opracovanie materiálov, základné elektroinštalačné a montážne práce, má vedomosti o používaní meracích prístrojov elektronického a mechanického charakteru a o ich využití v procese opravy.

Pozná zásady práce s programovým vybavením diagnostických zariadení a PC v danom odbore. Má vedomosti o správnej činnosti častí vozidla, zabezpečení činností údržby a opráv vozidiel. Zvláda štandardné opravy, dielenskú dokumentáciu, technologické postupy a normy, identifikáciu základných porúch na základe skúšobnej jazdy a testov.

• Pre žiakov každoročne otvárame:

• kurz na vysokozdvižný vozík,
            • vodičský kurz - skupiny B (osobný automobil), (nižšia cena kurzu, než majú bežné komerčné autoškoly)
            • zváračský kurz (zváranie v ochrannej atmosfére taviacou sa elektródou)
            • Duálne vzdelávanie v odboroch - študuj, praxuj, zarábaj.
            • Žiak môže dostať za prácu na praktickom vyučovaní vreckové.

• Rozsahom získaných vedomostí a zručností je spôsobilý vykonávať kvalifikované činnosti v oblasti automobilového a strojárenského priemyslu s možnosťou pracovného uplatnenia ako diagnostik, logistik, opravár, zvárač, vodič osobnej a nákladnej dopravy.

Absolvent tohto odboru môže zvýšiť svoju kvalifikáciu v nadstavbovom odbore dopravná prevádzka so získaním maturitného vysvedčenia.