• 6445 H Kuchár

• O odbore

• Absolvent učebného odboru kuchár/-ka ovláda teoretické vedomosti a praktické zručnosti vo výrobnom stredisku, prípravu pokrmov studenej kuchyne, prípravu pokrmov teplej kuchyne, prípravu minútok, prípravu pokrmov pre rýchle občerstvenie. Ovláda kultivované a spoločenské správanie, vie odborne komunikovať so zákazníkom. V rámci pracovnej pozície sú na absolventa kladené vysoké požiadavky na schopnosť pracovať v tíme a schopnosť sociálneho kontaktu.

Absolvent/-ka získa zručnosti z oblasti uplatňovania zásad hygieny, bezpečnosti pri práci, predpisov HACCP, vie odbornú terminológiu svojho odboru, ekonomické a právne aspekty podnikania. Pozná kalkulácie a výpočty množstva spotreby surovín, správne technologické postupy, potrebné suroviny a zariadenia potrebné pre prípravu pokrmov studenej a teplej kuchyne, techniky expedície a estetickej úpravy jedál v bežnej prevádzke a pri slávnostných záležitostiach. Ovláda zásady komunikácie a správania sa v kontakte s hosťom, zvláda základné zmyslové skúšky akosti a dodržiava doby spotreby potravín a nápojov, má poznatky o zásadách spotrebiteľskej výchovy a ochrany spotrebiteľa.

• Žiaci môžu absolvovať kurzy, ktoré každoročne otvárame:

• baristický kurz
          • barmanský kurz
          • vodičský kurz – skupiny B

Duálne vzdelávanie v odboroch - študuj, praxuj, zarábaj.

Žiak môže dostať za prácu na praktickom vyučovaní vreckové .

• Absolvent/-ka môže nájsť uplatnenie ako kuchár v reštauráciách, hoteloch a ostatných zariadeniach spoločného stravovania alebo ako živnostník po získaní potrebnej praxe.

Po úspešnom ukončení štúdia – získaní výučného listu – môže žiak pokračovať formou denného alebo diaľkového nadstavbového štúdia v študijnom odbore 6403 L podnikanie v remeslách a službách so získaním maturitného vysvedčenia.