• Kvapka krvi

• V pondelok 26. 2. 2024 bol spoločný odber krvi v Skalici. Zúčastnilo sa 7 študentov (6 ich aj darovalo krv) a traja pedagogický zamestnanci ako dozor tiež darovali krv.

• Exkurzia vo vedeckej knižnici

• V piatok 23.2. 2024 študenti 4.tpd, odbor IT  v rámci predmetu Informačný systém knižnice navštívili Centrum vedecko-technických informácií a vedeckú knižnicu v Bratislave.

Oboznámili sa s ďalším knižničným systémom KOHA a videli proces digitalizácie kníh a novín.

• Basketbal

• Dnes (23.2.2024) sa konalo okresné kolo v basketbale, naši chalani vyhrali a postupujú na krajské kolo do Trnavy.

• Young Car Mechanic 2024

• Dňa 15.2. 2024 sa na Spojenej škole - organizačná zložka Stredná odborná škola dopravy a služieb konalo ONLINE testovanie vedomostí žiakov v rámci medzinárodnej súťaže Young Car Mechanic 2024. Hlavným cieľom bolo spopularizovať profesiu automechanika medzi mladými ľuďmi, vymeniť si skúsenosti, porovnať vyučovacie postupy a pokúsiť sa nájsť mladé talenty v oblasti mechaniky a servisu motorových vozidiel. Zo školy sa testovania zúčastnili žiaci tried 2.D a 3.D. Tento rok sa do súťaže Young Car Mechanic 2024 zaregistrovalo 1175 študentov zo 40 stredných odborných škôl z celého Slovenska, z toho sa 902 študentov aktívne zúčastnilo testovania, vďaka čomu si mohli overiť svoje vedomosti. Víťazom školského kola sa z našich prihlásených žiakov stal Peter Knotek (3.D), ktorý dosiahol najvyšší počet bodov, čo mu umožnilo postupu do regionálneho kola, ktoré sa 26. marca 2024 uskutoční v Galante. Všetkým zúčastnením ďakujeme za spoluprácu, postupujúcemu gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

• Baristický kurz "BARISTA JUNIOR"

• V dňoch 31.1.2024 - 02.02.2024  naši študenti , ktorí sa zaujímajú o kávu a kávové nápoje mali možnosť získať nové poznatky, spoznať trendy a praktické zručnosti pod dohľadom odborníkov z praxe zo ŠKOLY BARISTU.

Úspešne absolvovali kurz a získali certifikát "BARISTA JUNIOR".

Srdečne gratulujeme a sme radi, že si budujete svoj profil v oblasti gastronómie.

• Filetovanie rýb

• Dňa 30.1.2024  sme v priestoroch našej školy v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom zorganizovali praktickú prednášku o rybách pre žiakov 3. ročníka odboru kuchár, kde získali cenné informácie od odborníka z praxe.

Pod dohľadom odborníkov  spolu s našimi majstrami odborného výcviku  si každý prešiel školením vo filetovaní ryby. Zvládli to skvele a zároveň veríme, že tieto praktické informácie a zručnosti využijú k blížiacim sa záverečným skúškam.

• Prednáška NATO

• Dňa 1. februára 2024 nás na Spojenej škole navštívili predstavitelia z US Embassy Bratislava a z NATO, ktorí sídlia aj na Slovensku. Študentom pripravili prednášku, počas ktorej priblížili prácu, ktorú vykonávajú, pripomenuli históriu NATO ako vo svete, tak aj na Slovensku, či predstavili udalosti, ktorých sa pravidelne zúčastňujú u nás, ale aj v zahraničí. Študenti si mohli zároveň precvičiť aj konverzáciu v anglickom jazyku s native speakermi. Na záver prednášky mali študenti možnosť klásť otázky a konverzovať.