• 3765 M Technika a prevádzka dopravy

• Absolvent 4-ročného študijného odboru technika a prevádzka dopravy ovláda dopravnú geografiu, pozná základné úlohy logistiky v dopravnej a prepravnej činnosti, vie sa orientovať v základných úlohách a poslaniach jednotlivých druhov dopráv, je oboznámený s príslušnými zákonmi platnými pre cestnú a mestskú dopravu, zvláda vykonávať práce a činnosti v cestnej a mestskej doprave spojené najmä s organizáciou, riadením a zabezpečovaním cestnej a mestskej dopravy, ovláda základy elektrotechniky.

Absolvent 4-ročného študijného odboru technika a prevádzka dopravy je oboznámený s jednotlivými druhmi vozidiel a vhodnosťou ich použitia na jednotlivé prepravné činnosti podľa druhu a množstva tovaru, pozná vlastnosti vozidla podľa konštrukcie, druhu nákladu.

Absolvent je schopný riadiť kolektív pracovníkov pri práci na opravách a údržbe vozidiel, je schopný vykonávať práce na PC, vie obsluhovať moderné palubné počítačové systémy, vie diagnostikovať systémy automobilu pomocou PC, nachádzať spôsoby zvyšovania produktivity práce, ovláda zásady údržby a spôsoby odstraňovania porúch vozidla.

Absolvent získa vedomosti z odborných predmetov: cestné vozidlá (karosérie, motory, podvozky, prevody), časti strojov (základné vedomosti zo strojníctva), elektrotechnika, diagnostika motorových vozidiel, geografia, doprava a medzinárodná doprava, 1 alebo 2 cudzie jazyky.

Žiak môže absolvovať štúdium v športovej triede zameranej na futbal.

Odbor je vhodný pre chlapcov i dievčatá.

• Pre žiakov každoročne otvárame:

• kurz na vysokozdvižný vozík,
          • vodičský kurz - skupiny B (osobný automobil),  (nižšia cena kurzu, než majú bežné komerčné autoškoly)
          • zváračský kurz (zváranie v ochrannej atmosfére taviacou sa elektródou)

• Absolvent môže nájsť uplatnenie ako dispečer, garážmajster, vedúci skladu, dielenský majster, vedúci dopravy, poisťovací agent a likvidátor, technik v STK, autodiagnostik, autodopravca, zasielateľ, predajca cestných vozidiel a náhradných dielov, prevádzkovateľ autopožičovne, taxislužby a autoservisu, vodič vnútroštátnej a medzinárodnej dopravy, technológ, normovač a referent riadenia kontroly kvality.

Je pripravený pre výkon podnikateľských, technicko-hospodárskych a technických funkcií.