• 3355 H Stolár

• Absolvent trojročného učebného odboru stolár po ukončení štúdia úspešne vykonanou záverečnou skúškou získava prvú kvalifikáciu na úrovni stredného odborného vzdelania, a samozrejme, výučný list. Po ukončení prípravy samostatne zvládne jednoduchú aj zložitú obsluhu drevoobrábacích strojov. Vie zhotoviť jednoduché nábytkárske a stavebno-stolárske výrobky. Vie dodržiavať a uplatňovať pracovné technologické postupy výroby a montáže jednotlivých výrobkov. Vie uplatňovať získané vedomosti a zručnosti pri kusovej výrobe, pozná všetky zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Absolvent sa vie vyjadrovať v odbornej terminológii v ústnom i písomnom prejave v štátnom jazyku. Ovláda základy jedného svetového jazyka.

• Pre žiakov každoročne otvárame:

• kurz na vysokozdvižný vozík,
            • vodičský kurz - skupiny B (osobný automobil)
            • zváračský kurz (zváranie plameňom a zváranie v ochrannej atmosfére).

• Absolvent sa po úspešnom ukončení trojročného vzdelávania sa vie uplatniť vo výrobe nábytku i vo výrobe stavebno-stolárskych výrobkov. Vo výrobe je platným členom výrobného procesu, ovláda jednotlivé pracovné postupy a vie dodržiavať všetky zásady bezpečnej práce. Na základe výučného listu si môže založiť živnosť na stolársku výrobu a môže sa uplatniť ako podnikateľ remeselného odboru stolár.

Je pripravený na ďalšie vzdelávanie v nadstavbovom štúdiu v študijnom odbore drevárska a nábytkárska výroba denná/externá forma štúdia so získaním maturitného vysvedčenia.