• Exkurzia v Múzeu Holokaustu v Seredi

• Dňa 27.11. 2023 sa žiaci Spojenej školy Holíč zúčastnili exkurzie v Múzeu holokaustu v Seredi. Žiaci absolvovali odbornú prednášku, na ktorej si pripomenuli životné príbehy obetí a preživších holokaustu (príbeh úteku Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera z tábora Auschwitz-Birkenau). Mali možnosť navštíviť priestory bývalého pracovného a koncentračného tábora, z ktorého boli počas druhej svetovej vojny deportovaní slovenskí Židia do nacistických koncentračných a vyhladzovacích táborov, zriadených na okupovanom území Poľska. Súčasťou expozície sú dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s danou témou. Projekt je hradený z finančných prostriedkov TTSK. Cieľom projektu bolo zvýšiť povedomie o holokauste, a to aj s dôrazom na regionálnu históriu, odstraňovanie rasizmu, xenofóbie, intolerancie a podporiť kritické myslenie u mladej generácie.

• Imatrikulácie

• Dňa 23.11.3023 prebehli na Spojená škola Holíč Imatrikulácie prvákov, ktoré pripravili študenti štvrtého ročníka hotelovej akadémie v rámci predmetu animácie.

Pripravili im zopár pekných a trochu problematických úloh, ale našťastie všetci prváci bez problémov prešli zadanými úlohami.

• Workshop s Ivetou Pupišovou

• Mentor/coach Iveta Pupišová v Spojená škola Holíč pripravila pre študentov workshop na tému ”Šéfom hotela je hosť “ a “Business o ľuďoch a pre ľudí”. Veríme, že svojimi bohatými skúsenosťami obohatila nielen všetkých študentov, ale aj pedagógov.

Ďakujeme Iveta Pupišová - Horeca konzultant

• Majsterka Európy a vicemajsterka sveta vo fitnes gymnastike

• Dňa 21. 11. 2023 sa v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave konalo odovzdávanie župných štipendií pre 20 talentovaných žiakov župných stredných škôl za mimoriadne výsledky vo vedomostných súťažiach a olympiádach a v oblasti športu. Medzi ocenenými študentami bola aj žiačka našej školy Nina Hanzalíková, ktorá sa stala tento rok majsterkou Európy a vicemajsterkou sveta vo fitnes gymnastike v kategórii FIT KIDS a majsterkou sveta v kategórii FIT KIDS duo. Ocenenie jej odovzdal vicežupan TTSK Mgr. Rastislav Mráz. Ninke želáme veľa úspechov nielen v športe ale aj v osobnom živote.

• 100. výročie Stredná odborná škola technická Jozefa Čabelku

• Tento rok si pripomína 100. výročie Stredná odborná škola technická Jozefa Čabelku, ktorá je súčasťou organizačnej zložky Spojenej školy v Holíči. Pri tejto príležitosti sa dňa 16.11. 2023 v Kultúrno-osvetom centre uskutočnilo slávnostné podujatie, kde študenti pripravili bohatý kultúrny program. Na príprave cateringu a obsluhy sa podieľali študenti odborov hotelová akadémia a kuchár/ka v spolupráci s majstrami odborného výcviku a tímu Collegium caffe bar & restaurant.

Všetkým zúčastneným, ktorí sa podieľali na príprave storočnice ďakujeme.

• Zdravotnícky výcvik

• S kolegami sme na Strednej zdravotníckej škole v Skalici absolvovali pod vedením Aleny Kučerovej kurz 1. pomoci. Po teoretickej časti, kedy sme sa dozvedeli aj nové postupy pri zachraňovaní ľudského života, sme v praktickej časti vykonávali masáž srdca a umele dýchanie.

• Martinský jarmok

• Počas tradičného Martinského jarmoku pripravili študenti a majstri odborného výcviku občerstvenie, zákusky a prezentovali drevárske a textilné výrobky z našich dielní.

• Divadelné predstavenie

• Dňa 7. novembra sme sa so žiakmi maturitných tried zúčastnili v Divadle L+S v Bratislave inscenácie literárneho diela Na západe nič nové, nemeckého autora Ericha Maria Remarqua. Komorné spracovanie ťažkej vojnovej tematiky vtiahlo študentov do deja, po predstavení nasledovala krátka debata na témy pacifizmu, patriotizmu a hrdinstva.