• 6444 H Čašník a servírka

• Absolvent/-ka odboru čašník, servírka vie samostatne vykonávať kvalifikovanú činnosť v obsluhe. Vie podávať informácie o jedlách a nápojoch, vie dokončiť jedlo pred zrakom hosťa, pripraviť základné druhy miešaných nápojov, káv, ovláda základy prípravy pokrmov, komunikáciu s hosťom, vie pracovať s registračnou pokladňou.

Absolvent/-ka ovláda práce spojené so stolovaním, pozná suroviny, nápoje a technológiu ich výroby, zásady uplatňovania gastronomických pravidiel, základné receptúry a technologické postupy bežných jedál, ovláda zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, kultivované a spoločenské správanie, vie odborne komunikovať so zákazníkom. Ovláda zásady vedenia administratívy a účtovania v prevádzke, vie účtovať na pokladnici, inkasovať tržby, písať jedálne lístky, ošetrovať a skladovať potraviny a používané predmety.

• Žiaci môžu absolvovať kurzy, ktoré každoročne otvárame:

• baristický kurz
          • barmanský kurz
          • vodičský kurz – skupiny B
          • Duálne vzdelávanie v odboroch - študuj, praxuj, zarábaj.
          • Žiak môže dostať za prácu na praktickom vyučovaní vreckové.

• Asolvent/-ka tohto učebného odboru je kvalifikovaný zamestnanec schopný samostatne pracovať v oblasti spoločného stravovania ako pracovník v reštauráciách, hoteloch, v ostatných zariadeniach spoločného stravovania a ako živnostník.

Po úspešnom ukončení štúdia – získaní výučného listu – môže žiak pokračovať formou denného alebo diaľkového nadstavbového štúdia v študijnom odbore podnikanie v remeslách a službách so získaním maturitného vysvedčenia.